Skoda Octavia
Skoda Octavia (vm. 2017)
• Suomi-auto
• 2. Omistajalta
• Merkkiliikkeen huoltokirja
• Katsastettu 4/26
• 360-Kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/btz-221/
• 2xPyörät, 17/19" Alumiinivanteet
• Sumuvalot
• Vetokoukku
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Suksiluukku
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline, Rek.-16
• Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin
• Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
• ESC Sis. ABS, EBD, MSR, ASR, EDL, HBA, DSR, ESBS, TSA ja MKB
• Metalliväri
• Ajotietokone, jossa kolme muistia. Toiminnot: kellonaika, ulkolämpötila, hetkellinen kulutus, keskikulutus, ajettu matka, matkan kestoaika, keskinopeus, ajomatka jäljellä olevalla tankillisella ja huollon tarpeen näyttö
• Kaksoisksenonajovalot, joissa ajotilanteeseen sopeutuva AFS- ja kaarrevalotoiminto sekä LED-päivävalot
• Intelligent Parking Distance Assistant - Älykäs pysäköintitutkajärjestelmä (Pysäköintitutkat edessä ja takana, etäisyysnäyttö radiossa)
• Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
• 6xAirbag, Etumatkustajan airbagin poiskytkentä
• Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
• Lämmitettävä tuulilasi
• Etu- ja Takaistuimien lämmitys
• Sähköisesti sisäänpäin taitettavat ulkopeilit ja automaattisesti tummentuvat ulkopeilit
• Bluetooth-matkapuhelinvalmius puhetunnistuksella
• SmartLink Apple/Android
• SunSet-tummennetut takasivu- ja takalasit
• KESSY - avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
• Bolero-audiojärjestelmä, 6,5" värillinen kosketusnäyttö
• Canton Sound System
• Sähkötoiminen takaluukku
Ajoneuvon varusteet
- AjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä tuulilasiOhjaustehostinPenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSuksiluukkuSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuXenon-ajovalotÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2017 |
| Mittarilukema | 205000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 162 kW |
| Huippunopeus | 244 km/h |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 6.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 7.8 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.4 l/100km |
| Akkukapasiteetti | 0 kWh |
| Co2-päästöt | 143 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 10/2016 |
| Edellinen katsastus | 4/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 720 kg |
| Kokonaismassa | 1933 kg |
| Omamassa | 1442 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Sininen |
| Rekisteritunnus | BTZ-221 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

