BMW X5
BMW X5 (vm. 2020)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 105tkm
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• Akun SOH 93,8%
• Neliveto
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/cov-438/
• 2xPyörät, 2x19" Alumiinivanteet
• Heat comfort -paketti edessä sis. Etuovien kädensijojen, etukyynärnojan sekä ohjauspyörän lämmitys
• Sumuvalot
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kolmessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline
• Automaattinen ilmastointi
• Aktiivinen vakionopeussäädin, jossa Stop&Go-toiminto
• Ilma-alusta
• Vernasca-nahkaverhoilu, rei'itetty - Ivory White | Black
• Ajotietokone
• Kaistavahti
• Automaattiohjaus
• LED-ajovalot
• Navigointijärjestelmä
• Törmäysvaroitin; edessä ja sivuilla
• Digimittaristo
• Lämmitettävä ohjauspyörä
• Parking Assistant Plus
• Pysäköintietäisyyden valvonta (PDC), edessä ja takana
• 8xAirbag, Etumatkustajan airbagin poiskytkentä
• Hätäpuhelujärjestelmä
• Bluetooth
• Istuinlämmitys edessä ja takana
• Apple/Android
• Sähkökäyttöinen seisontatuuletin / lämmitin
• Soitin
• Urheiluistuimet edessä
• Etuistuinten sähkösäätö, kuljettajan istuin muistilla
• Sadetunnistin
• 360-kamera
• Automaattisesti himmentyvä taustapeili
• Liikennemerkkien tunnistus
• Sisäänrakennettu SIM-kortti ja Teleservices-järjestelmä
• BMW Drive Recorder
• Keskuslukituksen kaukokäyttö avaimella, 2 avainta
• Sähköiset ikkunannostimet
• Heat comfort -paketti edessä
• Innovation
• xLine
• Harman Kardon surround system
• Head-Up -näyttö
• Takaluukun automatiikka (ylempi osa)
• xDrive
• Tummennetut taka- ja takasivuikkunat
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLämmitettävä ohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPeruutuskamera: 360-asteen kameraPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: PerinteinenÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 110000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 290 kW |
| Iskutilavuus | 3 cm3 |
| Keskikulutus | 1.5 l/100km |
| Toimintasäde | ~83 km |
| Akkukapasiteetti | 24 kWh |
| Co2-päästöt | 28 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 8/2020 |
| Edellinen katsastus | 9/2024 |
| Vetokyky jarruilla | 2700 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 3150 kg |
| Omamassa | 2510 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Rekisteritunnus | COV-438 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

