Mercedes-Benz GLC
Mercedes-Benz GLC (vm. 2020)
Tähän autoon mahdollista ostaa lisäturva jopa kahdeksi vuodeksi.
Kiinnostuitko? Ota yhteyttä ja kysy rohkeasti tarjousta myyjältämme Elmeri Nieminen 044 400 0011
Ruotsista tuotu auto. Hinta sisältää rekisteröinnin Suomen kilpiin
Kesärenkaat Bridgestone 18" Mercedeksen alumiinivanteilla
Talvirenkaat nastat 18" alumiinivanteilla
Viimeisin huolto 99 tkm/12.2025
Led-Ajovalot
Bluetooth
Navigaattori
Akkukäyttöinen lisälämmitin ajastimella
Sähkötoiminen vetokoukku
Pysäköintikamera
Peruutustutkat edessä ja takana
Sähkötoiminen takaluukku
Puolinahkaverhoillut urheiluistuimet
Osittain sähkösäätöinen istuimet
Automaattinen ilmastointi
Alamäkiavustin
Kuljettaja avustin
Hätäjarrutus avustin
Avaimeton käynnistys
Vakionopeudensäädin
Monitoimiohjauspyörä
Sadetunnistin
Ajotietokone
Automaattisesti himmenevä taustapeili
Penkinlämmittimet
Isofix
Kattokaiteet
Kiiltolistat
Sähkökäyttöiset ikkunat
Sähkökäyttöiset peilit
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
USB
Kuljettajan ja matkustajan istuimien korkeus ja ristiseläntuen säätö
Mukiteline
Kyynärtuki
Huomioithan, että hybridi- ja sähköautojen toimintamatka voi vaihdella ilmoitetuista arvoista riippuen esimerkiksi ajotavasta, lämpötilasta ja ajo-olosuhteista.
Tarkista ilmoituksen tietojen paikkansapitävyys myyjältä.
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: Ilman muistiaSähkötoiminen takaluukkuTavaratilan lämmönsäätölaiteTurboTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 99000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 155 kW |
| Huippunopeus | 230 km/h |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Toimintasäde | ~43 km |
| Akkukapasiteetti | 13.5 kWh |
| Edellinen katsastus | 2/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2615 kg |
| Omamassa | 2030 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Rekisteritunnus | FEP46B |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ark. 10.00-18.00
La 10.00-15.00

