Volvo XC60
Volvo XC60 (vm. 2022)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 45tkm
• Akun SOH 93,4%
• Neliveto
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/fou-188/
• 2xPyörät, 18/19" Alumiinivanteet
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Suksiluukku
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline, Rek.-21
• Automaattinen ilmastointi ECC
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
• Verhoilu: R-Design kangas/nahka/keinonahka Charcoal (RG0R)
• Panoraamakattoluukku, sähkötoiminen (30)
• Vakionopeudensäädin; Adaptiivinen
• Polttoainetoiminen lämmitin ajastimella
• Pysäköintikamera taakse
• Pysäköintitutka taakse ja eteen
• 8xAirbag, Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
• Ajotietokone
• FullLED ajovalot
• Navigointi GoogleMaps
• Etuistuimien sähk.korkeuden ja ristiseläntuen säätö
• Lämmitettävät etu- ja takaistuimet
• Sähkötoiminen kuljettajanistuin muistilla (47)
• PilotAssist
• Kaistavahti
• Liikennemerkkien tunnistus
• Digimittaristo
• Sähkötoiminen takaluukku
• Lämmitettävä ohjauspyörä
• Alamäkihidastin (HDC)
• Hätäjarrutustehostin EBA
• Mäkilähtöavustin
• Safety Assistance (City Safety)
• Sähköisesti koriavasten kääntyvät ulkopeilit
• Automaattisesti himmenevät ulkopeilit ja taustapeili (169)
• Bluetooth-järjestelmä
• Google Automotive Services
• Induktiolataus älypuhelimelle keskikonsolissa (918)
• Volvo On Call
• Hätäpuhelujärjestelmä
• Apple/Android
• Sadetunnistin
• Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
• Tummennetut takalasit (179)
• Avaimeton ajojärjestelmä
• Kauko-ohjattu keskuslukitus
• Latauskaapeli Suko/Type2
• Latauskaapeli Type2/Type2 (Mennekes/Mennekes)
• Varustepaketti Light MY22 Recharge
• Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä
• Digital Audio Broadcasting (DAB)
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: PaperinenHybridiauton plug-in latauspistokeHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKattoluukku: PanoraamaKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotLämmitettävä ohjauspyöräMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSadetunnistinSuksiluukkuSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytTörmäysvaroitinUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: MukautuvaÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 50000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 250 kW |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Toimintasäde | ~53 km |
| Akkukapasiteetti | 11.6 kWh |
| Co2-päästöt | 56 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 11/2021 |
| Edellinen katsastus | 11/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2100 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2660 kg |
| Omamassa | 2169 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Rekisteritunnus | FOU-188 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

