Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan (vm. 2022)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 61tkm
• Akun SOH 93,6% (Aviloo Flash)
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/fpb-853/
• 2xPyörät, 2x18" Alumiinivanteet
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• Vetokoukku; esiin taittuva
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Ajotietokone
• IQ LED-ajovalot
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Lämmitettävät etuistuimet
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kolmessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Jäähdytettävä hanskalokero, Mukiteline
• Lämmitettävä ohjauspyörä
• Täysautomaattinen Air Care Climatronic-ilmastointi. Lämpötilansäätö 3. alueelle, käyttömahdollisuus takana.
• Mukautuva vakionopeussäädin ACC. Nopeudenrajoitin. Pysäytystoiminto DSG-automaatin yhteydessä.
• Metalliväri
• 6xAirbag, Etumatkustajan airbagin poiskytkentä
• Peruutuskamera Rear Assist dynaamisilla apuviivoilla
• Pysäköintiavustin Park Assist 3.0. Pysäköintitutkat edessä ja takana. Etäisyysnäyttö ja äänimerkki.
• Sähköisesti taittuvat, lämmitettävät ulkopeilit.
• Hätäpuhelupalvelu. We Connect -palvelut 12 kk
• Langaton App-Connect älypuhelinliitäntä. Apple CarPlay - sekä Android Auto -laitteiden käyttö radion näytöltä. Mirrorlink-tuki.
• Matkapuhelinvalmius Bluetooth. Bluetooth -audiotoisto.
• Digitaalinen mittaristo Digital Cockpit Pro, 10,25" mukautettava värinäyttö
• Sähköikkunat
• Takasivulasit ja takalasi tummennettu
• Avaimeton lukitus ja käynnistys Keyless Access
• Tekniikkapaketti: Front Assist, Lane Assist, sadetunnistin
• Takaluukun avaaminen jalan heilautuksella "Easy Open" sekä "Easy Close", Sähkötoiminen takaluukku.
• Radio Ready 2 Discover. Kosketusnäyttö 8". Valmius navigaattoripäivitykseen.
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotLämmitettävä ohjauspyöräNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintiavustinSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 68000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 180 kW |
| Iskutilavuus | 1.4 cm3 |
| Keskikulutus | 1.7 l/100km |
| Toimintasäde | ~56 km |
| Akkukapasiteetti | 13 kWh |
| Co2-päästöt | 37 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 7/2022 |
| Vetokyky jarruilla | 1800 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2350 kg |
| Omamassa | 1819 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Punainen |
| Rekisteritunnus | FPB-853 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

