Skoda Octavia
Skoda Octavia (vm. 2016)
• Suomi-auto
• 2. omistajalta
• 360-Kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/gme-213/
• Huoltokirja, Viim. huolto 175tkm
• 2xPyörät, 17/19" Alumiinivanteet
• Xenon-valot
• Irroitettava vetokoukku
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Suksiluukku
• Takaspoileri
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Jäähdytettävä hanskalokero, Mukiteline
• Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin
• Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
• ESC Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• Metalliväri
• RS-nahkaverhous, istuinpinnat nahkaa ja keinonahkaa
• Ajotietokone, jossa kolme muistia. Toiminnot: kellonaika, ulkolämpötila, hetkellinen kulutus, keskikulutus, ajettu matka, matkan kestoaika, keskinopeus, ajomatka jäljellä olevalla tankillisella ja huollon tarpeen näyttö
• Xenonajovalot, joissa ajotilanteeseen sopeutuva AFS- ja kaarrevalotoiminto sekä LED-päivävalot
• Intelligent Parking Distance Assistant - Älykäs pysäköintitutkajärjestelmä (Pysäköintitutkat edessä ja takana, etäisyysnäyttö radiossa)
• Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana, lapsilukko takana
• 6xAirbag, Etumatkustajan airbagin poiskytkentä
• Avaimeton lukitus ja käynnistys
• Lämmitettävä tuulilasi
• Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
• Etu- ja takaistuimien lämmitys
• Sähköisesti säädettävät etuistuimet, kuljettajan istuin muistilla
• Sähköisesti sisäänpäin taitettavat ulkopeilit ja automaattisesti tummentuvat ulkopeilit muistisäädöllä
• Bluetooth-matkapuhelinvalmius puhetunnistuksella
• Performance Mode Selection - RS ajoasetuksen valina
• SunSet-tummennetut takasivu- ja takalasit
• Sport-alusta
• Black-paketti Sis. Mustat peilin kuoret ja etusäleikön kehys.
• Bolero-audiojärjestelmä, 6,5" värillinen kosketusnäyttö
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenKaadettavat takaistuimetKaarrevalotKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLämmitettävä tuulilasiNahkaverhoiluPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSuksiluukkuSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaTurvatyynytUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2016 |
| Mittarilukema | 183000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 169 kW |
| Huippunopeus | 249 km/h |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 6.4 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 8.3 l/100km |
| Maantiekulutus | 5.4 l/100km |
| Akkukapasiteetti | 0 kWh |
| Co2-päästöt | 146 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 4/2016 |
| Edellinen katsastus | 5/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 730 kg |
| Kokonaismassa | 1932 kg |
| Omamassa | 1465 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Rekisteritunnus | GME-213 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

