Tesla Model 3
Tesla Model 3 (vm. 2021)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/gou-974/
• Akun SOH 93,1% (Aviloo Flash)
• 2xPyörät, 2x18" Alumiinivanteet
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeussäätö, Kuljettajan istuimen ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline
• Automaattinen ilmastointi
• Mukautuva vakionopeudensäädin
• Metalliväri
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• Ajotietokone
• Sähköikkunat
• LED-ajovalot automatiikalla
• Lasikatto
• Navigointijärjestelmä
• Peruutuskamera
• Penkinlämmittimet edessä
• Sähkösäätöiset istuimet
• Pysäköintitutka edessä ja takana
• Auton etätoiminnot mobiililaitteella
• Bluetooth-liitäntä
• Etäpäivitykset autolle
• Langaton puhelimen latausalusta
• Autopilot-toiminto
• Sadetunnistin
• Avaimeton käyttö
• Etutavaratila
• Integroidut tietoviihdepalvelut
• Sähköisesti taittuvat ulkopeilit
• Sähkötoiminen takaluukku
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotLasikattoNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintitutkaSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: Ilman muistiaSähkötoiminen takaluukkuVakionopeudensäädin: MukautuvaÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2021 |
| Mittarilukema | 24000 km |
| Vetotapa | Takaveto |
| Teho | 208 kW |
| Toimintasäde | ~448 km |
| Akkukapasiteetti | 55 kWh |
| 1. käyttöönottopäivä | 6/2021 |
| Edellinen katsastus | 4/2025 |
| Kokonaismassa | 2139 kg |
| Omamassa | 1825 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Rekisteritunnus | GOU-974 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

