Mercedes-Benz CLA
Mercedes-Benz CLA (vm. 2023)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• Merkkiliikkeen huoltokirja
• Night-paketti Sisältää varusteet 840+R67 varusteen P59 yhteydessä - Sisältää varusteet 840+RQT varusteen 950 yhteydessä
• Akun SOH 95,8% (Aviloo)
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/gph-814/
• 2xPyörät 2x18" Alumiinivanteet
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kolmessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeussäätö
• Isofix, Mukiteline
• Thermatic-ilmastointiautomatiikka
• Distronic Plus -etäisyysvakionopeussäädin
• Dynamic select -katkaisin
• Metalliväri
• Ajotietokone
• LED-ajovalot, Multibeam, Valoautomatiikalla
• Navigointijärjestelmä
• Nahkaverhoilu musta
• Sähköikkunat
• Pysäköintitutka edessä ja takana
• Peruutuskamera
• 8xAirbag
• Etuistuinlämmitys
• Sisätilan sähköinen esi-ilmastointi ja -lämmitys
• Sähköisesti taittuvat ulkopeilit
• Automaattinen lastenistuimen tunnistus etumatkustajan istuimella
• Digimittaristo
• Aktiivinen kaistallapitoavustin
• Kaukokeskuslukitus
• Urheilulliset istuimet
• Aktiivinen jarrutusavustin
• Kommunikaatiomoduuli (4G) Mercedes me connect -palvelujen käyttöön
• Mercedes me -etä- ja latauspalvelut Plus
• Mercedes-Benz-hätäpuhelujärjestelmä
• Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
• Tuulilasinpyyhkmiet sadetunnistimella
• Night-paketti
• Progressive
• Pysäköintipaketti, sis. peruutuskamera Sisältää varusteet 218+235
• Digitaalinen radio
• Medianäyttö (10,25-tuumainen)
• Touchpad
• Nopeusrajoitusavustin
• Ambient-valaistus
Ajoneuvon varusteet
- Adaptiiviset ajovalotAjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIlmastointi: ManuaalinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintitutkaSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: MukautuvaÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Coupe |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2023 |
| Mittarilukema | 18000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 118 kW |
| Huippunopeus | 240 km/h |
| Iskutilavuus | 1.3 cm3 |
| Keskikulutus | 1.1 l/100km |
| Toimintasäde | ~65 km |
| Akkukapasiteetti | 15.6 kWh |
| Co2-päästöt | 22 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 6/2023 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2200 kg |
| Omamassa | 1720 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Beige |
| Rekisteritunnus | GPH-814 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

