Land Rover Defender
Land Rover Defender (vm. 2023)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja
• Neliveto
• Akun SOH 98,3%
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/jmc-941/
• 2xPyörät, 2x20" Alumiinivanteet
• Sumuvalot
• Vetokoukku; esiin taittuva
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kattokaiteet
• Kaistavahti
• Kolmessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline, Rek.-22
• 8-v mukautuva automaattivaihteisto
• Automaattinen 3-alueilmastointi
• Adaptiivinen vakionopeudensäädin
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä DSC
• Dynaaminen kaarreajon hallintajärjestelmä - Torque Vectoring by Braking
• Terrain Response
• Liikkeellelähdön pidonhallinta liukkaalla
• Elektroninen luistonhallinta ETC
• Gondwana Stone-metalliväri
• Ajotietokone
• Panoraamalasikatto, edessä avattava lasi, sähkötoiminen suojaverho
• Interaktiivinen kuljettajan näyttö ja mittaristo
• Nahkaverhoilu
• Navigaatiojärjestelmä Connected Navigation Pro
• 360° Pysäköintietäisyyden ilmaisin
• 3D Surround Camera ympäristökamera ja ClearSight Ground View 180º virtuaalinäkymä keulan alle
• 6xAirbag, etumatkustajan istuimen käytön tunnistus
• Polttoainetoiminen lämmitin ajastimella ja kaukokäytöllä
• Etuistuinten 14/14 sähkösäädöt, tuuletus/jäähdytys, pääntukien 4/4 säädöt + muistitoiminnot
• Lämmitettävät etu- ja takaistuimet
• Soitin
• Alamäkihidastin HDC
• Mäkilähtöavustin
• Lämmitettävä tuulilasi
• Blis
• Sähköisesti taittuvat ja automaattisesti himmentyvät ulkopeilit
• Ulkopeilien lähestymisvalaistus
• Apple CarPlay®/AndroidAuto
• InControl Remote App
• USB, USB-C ja 12V liitännät edessä
• Hätäpuhelujärjestelmä
• Bluetooth
• Sähköisesti kytkettävä alennusvaihteisto
• Nahkaverhoiltu lämmitettävä ohjauspyörä
• Latauskaapeli hidaslataukseen (Mode 2, Schuko)
• Avaimeton avaus ja käynnistys
• DC pikalatausvalmius
• Kierähtämissuojajärjestelmä RSC
• Latauskaapeli julkiseen/kiinteään AC latauslaitteeseen (Mode 3)
• Perävaunun vakautusjärjestelmä TSA
• Alpine-ikkunat katon rajassa
• Takalasien tummennus
• Lämmitettävä ohjauspyörä
• 12V liitäntä tavaratilassa
• Kiinnityssilmukat tavaratilassa
• Kumipäällysteinen tavaratilan lattiaverhoilu
• Adaptive Dynamics - adaptiivinen iskunvaimennuksen ja jousituksen dynamiikka
• Erillisilmajousitus tasonsäädöllä
• Cold Climate -paketti
• Jatkettu nahkaverhoilu paketti
• Meridian™ Sound System
• Jatkuva älykäs neliveto
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmajousetIlmastoidut istuimetIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKaton avausmekanismi: SähköinenKattoluukku: PanoraamaKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotLämmitettävä ohjauspyöräLämmitettävä tuulilasiMäkilähtöavustinNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: 360-asteen kameraPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: MukautuvaVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2023 |
| Mittarilukema | 122000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 294 kW |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 3.9 l/100km |
| Toimintasäde | ~51 km |
| Akkukapasiteetti | 19.2 kWh |
| Co2-päästöt | 78 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 6/2022 |
| Edellinen katsastus | 4/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 3000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omamassa | 2669 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Beige |
| Rekisteritunnus | JMC-941 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

