Mercedes-Benz CLA
Mercedes-Benz CLA (vm. 2022)
• Etuistuinten muistillinen sähkösäätö
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 48tkm
• Akun SOH 92,4%
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/jmr-145/
• 2xPyörät, 2x18" Alumiinivanteet
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Night-paketti Sisältää varusteet 840+R67 varusteen P59 yhteydessä - Sisältää varusteet 840+RQT varusteen 950 yhteydessä
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kolmessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline
• Sähköikkunat
• Peruutuskamera
• Thermatic-ilmastointiautomatiikka
• Vakionopeudensäädin
• Dynamic select -katkaisin
• Ajotietokone
• ARTICO-tekonahka-/MICROCUT-kangasverhoilu, musta
• LED-ajovalot; HighPerformance
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• Navigointi
• 8xAirbag
• Avaimeton lukitus ja käynnistys
• Etuistuinlämmitys
• Sisätilan sähköinen esi-ilmastointi ja -lämmitys
• Automaattinen lastenistuimen tunnistus etumatkustajan istuimella
• Urheilulliset istuimet
• Aktiivinen jarrutusavustin
• Mercedes me -etä- ja latauspalvelut Plus
• Mercedes-Benz-hätäpuhelujärjestelmä
• Latauskaapeli (5m, mode 3, suora) Wallbox-kotilatausasemille ja julkisille latauspisteille, Mennekes-liitin
• Latauskaapeli (8m, mode 3, suora) Wallbox-kotilatausasemille ja julkisille latauspisteille, Mennekes-liitin (maksuton vaihtoehto varustelle B33)
• Digimittaristo
• Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
• Sähköisesti taittuvat ulkopeilit
• Tuulilasinpyyhkmiet sadetunnistimella
• Bluetooth
• Keyless-Go -avaimeton järjestelmä
• Night-paketti
• Pysäköintitutkat edessä ja takana
• Peilipaketti
• Sähkötoimisesti kääntyvät ulkopeilit
• Kovalevynavigointi
• Advanced Plus -paketti Sisältää varusteet (PWS -paketin lisäksi): 400 Käännettävä takakyynärnoja, kaksoismukinpidike, läpikuormausmahdollisuus - 877 Tunnelmavalaistus - 458 Digitaalinen mittaristonäyttö, 10,25 tuumaa - 897 Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille - P49 Peilipaketti - 950 AMG Line, vain 35 - L6J AMG Performance -ohjauspyörä, nappanahka, vain 35, 45 - L6K AMG Performance -ohjauspyörä, nappanahka/MICROCUT-mikrokuitu, vain 45S - U88 AMG-ohjauspyörän painikkeet, vain 35, 45, 45S - P49 Peilipaketti, vain 35, 45, 45S - P44 Pysäköintipaketti, sis. Peruutuskamera, vain 35, 45, 45S - 632 LED High Performance -ajovalot, vain 35, 45, 45S - 859 Medianäyttö (10,25-tuumainen), vain 35, 45, 45S - 20U Valmius Car Sharing -palvelulle, vain 35, 45, 45S
• AMG Line
• AMG Styling
• Digitaalinen radio
• Medianäyttö (10,25-tuumainen)
• Touchpad
• Katveavustin
• Nopeusrajoitusavustin
• Poistumisvaroitusavustin
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIlmastointi: ManuaalinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaTurvatyynytUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: PerinteinenÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Coupe |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 48000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 118 kW |
| Huippunopeus | 240 km/h |
| Iskutilavuus | 1.3 cm3 |
| Keskikulutus | 1.1 l/100km |
| Toimintasäde | ~65 km |
| Akkukapasiteetti | 15.6 kWh |
| Co2-päästöt | 22 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 9/2022 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2200 kg |
| Omamassa | 1720 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Rekisteritunnus | JMR-145 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

