Polestar 2
Polestar 2 (vm. 2023)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja
• Neliveto
• Akun SOH 93,4% (AvilooFlash)
• 360-Kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/lrv-713/
• 2xPyörät, 2x19" Alumiinivanteet
• Vetokoukku; esiin taittuva
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Suksiluukku
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline, Rek.-22
• 2-vaiheinen automaatti-ilmastointi (ECC)
• Metalliväri
• Ajovakaudenhallinta
• Vakionopeudensäädin, Ajotietokone
• LED-ajovalot, Sähköikkunat
• Avaimeton lukitus
• Panorama-lasikatto
• Pysäköintiavustin edessä ja takana
• Pysäköintikamera takana
• Lämmitettävät etuistuimet
• Sähkösäätöiset istuimet mekaanisella selkänojan kallistuksella, nelisuuntaisesti säädettävällä ristiselän tuella
• Kääntyvät ja kehyksettömät sivupeilit
• Android-pohjainen infotainment-järjestelmä, johon kuuluu Google Assistant, Google Maps, Google PlayStore
• Over-the-air -päivitykset
• Polestar Connect
• Polestar-sovellus
• 10xAirbag, Etumatkustajan airbagin poiskytkentä
• Sadetunnistin
• Apple/Android, Bluetooth, Langaton puhelimen lataus
• Liikennemerkkien tunnistus, Kaistavahti, Törmäyksen esto
• Handsfree-toiminen takaluukku
• Plus
• Digitaalinen DAB + -radio
• Harman/Kardon-audiojärjestelmä
• Hätäpuhelujärjestelmä
• Lämmitettävä ohjauspyörä
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotLasikattoLämmitettävä ohjauspyöräNopeusrajoitus -tunnistinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaSadetunnistinSuksiluukkuSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: MuistillaSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytVakionopeudensäädin: PerinteinenVetokoukkuÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2023 |
| Mittarilukema | 103000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 300 kW |
| Toimintasäde | ~482 km |
| Akkukapasiteetti | 78 kWh |
| 1. käyttöönottopäivä | 11/2022 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omamassa | 2188 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Rekisteritunnus | LRV-713 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

