Kia Sportage
Kia Sportage (vm. 2012)
• Suomi-auto
• Katsastettu 4/26
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/lzx-670/
• Huoltokirja
• Lohkolämmitin
• Sisäpistoke
• 2xPyörät, 16/17" Alumiinivanteet
• Sumuvalot
• Irroitettava vetokoukku
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Kuljettajan istuimen korkeus ja ristiseläntuen säätö
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Isofix, Mukiteline
• Automaattinen kaksialueilmastointi
• Vakionopeussäädin ohjauspyörän säätimillä
• Metalliväri
• Istuimien nahkaverhoilu
• Ajotietokone
• Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat
• Xenon-ajovalot
• 10xAirbag, Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
• Panorama lasikattoluukku
• Kaukokeskuslukitus
• Peruutustutka
• Lämmitettävät istuimet edessä ja takana
• DBC-alamäkihidastin
• HAC-mäkilähtöavustin
• ESC-ajonvakautus ja hätäjarrutehostin (BAS)
• Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit, joissa integroitu LED-suuntavalo
• Sadetunnistin
• iPod-yhteensopiva AUX/USB-liitin
• Bluetooth
• Radio/CD/MP3 -soitin
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKattoluukku: PanoraamaKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLohkolämmitin / moottorilämmitinMäkilähtöavustinNahkaverhoiluOhjaustehostinPenkinlämmittimetPysäköintitutkaSadetunnistinSisätilanpistokeSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVetokoukkuXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2012 |
| Mittarilukema | 218000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 85 kW |
| Huippunopeus | 173 km/h |
| Iskutilavuus | 1.7 cm3 |
| Keskikulutus | 5.2 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 6 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.8 l/100km |
| Akkukapasiteetti | 0 kWh |
| Co2-päästöt | 135 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 3/2012 |
| Edellinen katsastus | 4/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1200 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 1940 kg |
| Omamassa | 1490 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Rekisteritunnus | LZX-670 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

