Mazda 6
Mazda 6 (vm. 2016)
Tähän autoon mahdollista ostaa lisäturva jopa kahdeksi vuodeksi.
Suomi-Auto
Kesärenkaat 5mm pintaa Mazdan alumiini vanteilla
Talvirenkaat nastat Nokian 7mm pintaaa mazdan alumiinivanteilla
2/2026 huollettu
Metalliväri
Xenon-ajovalot
Bluetooth
Navigaattori
Pysäköinitutka edessä ja takana
Automaattinen ilmastointi
Lohkolämmitin
Törmäysvaroitin
Avaimeton käynnistys
BLIS
Start/stop järjestelmä
Vakionopeudensäädin
Monitoimiohjauspyörä
Sadetunnistin
Ajotietokone
Automaattisesti himmenevä taustapeili
ISOFIX
Sähkökäyttöiset ikkunat
Tummennetut taka/sivulasit
Sähkökäyttöiset peilit
Kaukosäätöinen keskuslukitus
Nahkainen ohjauspyörä korkeus ja syvyys säädöllä
USB
Mukiteline
Tarkista ilmoituksen tietojen paikkansapitävyys myyjältä.
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAudio-liitäntäAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKatveavustinKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLohkolämmitin / moottorilämmitinLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)MonitoimiohjauspyöräNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPysäköintitutkaSadetunnistinStart-stop-järjestelmäSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytTörmäysvaroitinUSBVakionopeudensäädin: PerinteinenVarashälytinXenon-ajovalotÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2016 |
| Mittarilukema | 147000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 121 kW |
| Huippunopeus | 209 km/h |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 7.7 l/100km |
| Maantiekulutus | 5 l/100km |
| Akkukapasiteetti | 0 kWh |
| Co2-päästöt | 139 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 3/2016 |
| Edellinen katsastus | 2/2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 680 kg |
| Kokonaismassa | 1975 kg |
| Omamassa | 1405 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Rekisteritunnus | NKE-157 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ark. 10.00-18.00
La 10.00-15.00

