BMW X3
BMW X3 (vm. 2021)
• Neliveto
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 118tkm
• SOH 78%
• 2xPyörät, 18/19" Alumiinivanteet
• Vetokoukku; esiin taittuva
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kolmessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline, Rek.-20
• Automaattinen ilmastointi (3-alue)
• Vakionopeussäädin
• Dynamic Stability Control (DSC), ajovakauden hallintajärjestelmä
• Metalliväri
• Nahka-/kangasverhoilu
• Pysäköintietäisyyden valvonta (PDC) eteen ja taakse
• 8xAirbag, Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
• BlowByHeater
• LED-ajovalot
• Ajotietokone
• Sähköikkunat
• Kaukokeskuslukitus
• Urheiluistuimet edessä
• Lämmitettävät etuistuimet
• Navigointijärjestelmä
• Sähkösäätöiset ja lämmitetyt ulkopeilit
• Bluetooth handsfree ja USB-liitäntä sis. Audio Streaming
• Sisäänrakennettu SIM-kortti ja Teleservices-järjestelmä
• Apple CarPlay/AndroidAuto
• Puhelinvarustus, jossa Wireless Charging (yhteensopivien puhelimien kanssa)
• Ajodynamiikkakytkin (sis. Comfort, Sport ja ECO PRO -ohjelmat)
• Sadetunnistin
• Comfort access -avaimeton sisäänkäynti
• BMW Live Cockpit Professional
• HiFi-kaiutinjärjestelmä (12 kaiutinta)
• Radio BMW Professional, iDrive -järjestelmä sis. 6,5" näyttö, 6 kaiutinta
• Lämmitettävä ohjauspyörä
• Takaluukun automatiikka
• Ambient -tunnelmavalaistus
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLämmitettävä ohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSadetunnistinSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkötoiminen takaluukkuTurvatyynytUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: PerinteinenVetokoukkuÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2021 |
| Mittarilukema | 120000 km |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 215 kW |
| Iskutilavuus | 2 cm3 |
| Keskikulutus | 2.6 l/100km |
| Toimintasäde | ~48 km |
| Akkukapasiteetti | 12 kWh |
| Co2-päästöt | 59 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 3/2024 |
| Edellinen katsastus | 9/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2620 kg |
| Omamassa | 2065 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Rekisteritunnus | NNM-572 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

