Toyota Prius
Toyota Prius (vm. 2018)
• Tähän autoon korko 1,99% 15.5.2026 asti!!!!!!
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/ozf-589/
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 59tkm
• Lohkolämmitin
• Sisäpistoke
• 2xPyörät, 2x15" Alumiinivanteet
• Sumuvalot
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Kuljettajan istuimen korkeus ja ristiseläntuen säätö
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Isofix, Mukiteline
• Automaatti-ilmastointi
• Vakionopeussäädin; adaptiivinen
• LED-päiväajovalot, Bi-LED -ajovalot/kaukovalot, LED-takavalot, LED-sumuvalot
• VSC-ajonvakautusjärjestelmä
• Metalliväri
• Ajotietokone
• Navigointijärjestelmä 7" kosketusnäytöllä
• Älykäs pysäköintiavustin (SIPA), tutkat edessä ja takana, peruutuskamera, pysäköintitilanteiden törmäyksenestojärjestelmä (ICS)
• Sähkötoimiset lasinnostimet edessä ja takana, automaattitoiminto
• Seitsemän SRS-turvatyynyä, Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
• Avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
• Automaattisesti himmentyvä taustapeili
• Etuistuinten lämmitys
• Sähköisesti taittuvat sivupeilit
• Älypuhelimen langaton lataus
• Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
• JBL Premium -audio
• Kaistavahti
• HUD-tuulilasinäyttö
• Liikennemerkkien tunnistus
• Blis-järjestelmä
• Törmäysvaroitin
• Bluetooth
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHead-Up-näyttöHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLohkolämmitin / moottorilämmitinNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinPeruutuskamera: Kamera takanaPysäköintiavustinPysäköintitutkaSadetunnistinSisätilanpistokeSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytTörmäysvaroitinVakionopeudensäädin: Mukautuva
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2018 |
| Mittarilukema | 64000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 72 kW |
| Huippunopeus | 180 km/h |
| Iskutilavuus | 1.8 cm3 |
| Keskikulutus | 3.3 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 3.3 l/100km |
| Maantiekulutus | 3.3 l/100km |
| Akkukapasiteetti | 8 kWh |
| Co2-päästöt | 28 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 1/2022 |
| Edellinen katsastus | 8/2025 |
| Kokonaismassa | 1855 kg |
| Omamassa | 1616 kg |
| Istumapaikat | 4 |
| Väri | Valkoinen |
| Rekisteritunnus | OZF-589 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

