BMW i4
BMW i4 (vm. 2022)
Tähän autoon mahdollista ostaa lisäturva jopa kahdeksi vuodeksi.
Kysy myös kotiintoimitusta!
Suomi-Auto
1- Omisteinen
Kesärenkaat Continental 17" alumiinivanteilla pintaa 5mm
Talvirenkaat uudet alumiinivanteilla
Merkkiliikkeen huoltohistoria: 17tkm, Seuraava huolto 04.2026 / 47tkm
Väri & sisustus:
Alpine White -erikoisväri
Sensatec-perforoidut urheiluistuimet, väri: Tacora Red
Sisäkoristelistat Aluminium Mesheffect + Pearl Gloss korostukset
Lisäkoristelistat Black High-Gloss + Pearl Gloss
Sensatec-verhoiltu kojelauta
Mukavuus ja käytännöllisyys:
Comfort Access avaimeton sisäänkäynti ja käynnistys
Automaattinen 3-alueilmastointi (erilliset säädöt etumatkustajille ja takana)
Lämmitettävä nahkainen M Sport urheiluohjauspyörä
Säilytystilapaketti (lisälokerot ja käytännölliset säilytysratkaisut)
Käännettävät takaselkänojat 40:20:40
Sähkötoiminen takaluukku
Automaattisesti himmentyvä taustapeili
Sisä- ja ulkopeilipaketti
Teknologia & viihde:
BMW Live Cockpit Professional (täysin digitaalinen mittaristo + navigointi)
Anroid Auto / Apple Car Play
BMW Live Cockpit Plus
Connected Professional paketti (laajennetut verkkopalvelut)
DAB-digitaaliradio
Akustinen jalankulkijavaroitin
Turvallisuus ja avustimet:
Driving Assistant Professional:
Aktiivinen vakionopeudensäädin (Stop & Go)
Kaista-avustin ja kaistavahti
Automaattinen ohjaus
Liikennemerkkien tunnistus
Risteävän liikenteen varoitus
Hätäjarrutusjärjestelmä
Parking Assistant:
Peruutuskamera
Pysäköintitutkat edessä ja takana
Pysäköintiavustin (automaattinen ohjaus tasku- ja ruutupysäköinnissä)
Murtohälytin
Sähköauton sähköinen kantama saattaa vaihdella ajotavasta, ajo-olosuhteista ja akuston kunnosta riippuen.
Tarkista ilmoituksen tietojen paikkansapitävyys myyjältä.
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHätäjarrutusavustinIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKaistavahtiKatveavustinKeskuslukitus: AvaimetonKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetKäynnistyksenestoLED-ajovalotLuistonestojärjestelmäLukkiutumattomat jarrut (ABS)Lämmitettävä ohjauspyöräMonitoimiohjauspyöräNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaRengaspainevalvonta -järjestelmäSadetunnistinTurboTurvatyynytTörmäysvaroitinUrheiluistuimetVakionopeudensäädin: MukautuvaVarashälytinÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vuosimalli | 2022 |
| Mittarilukema | 35000 km |
| Vetotapa | Takaveto |
| Huippunopeus | 190 km/h |
| Toimintasäde | ~585 km |
| Akkukapasiteetti | 83.9 kWh |
| 1. käyttöönottopäivä | 5/2022 |
| Edellinen katsastus | 10/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1600 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2605 kg |
| Omamassa | 2125 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Rekisteritunnus | OZH-338 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ark. 10.00-18.00
La 10.00-15.00

