Ford Kuga
Ford Kuga (vm. 2023)
• Suomi-auto
• ALV-vähennyskelpoinen
• Merkkiliikkeen huoltokirja, Viim. huolto 41tkm
• Akun SOH 86,1%
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/yma-663/
• 2xPyörät, 17/18" Alumiinivanteet
• Sumuvalot
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Mukiteline
• Ilmastointi - Kaksoisautomaattinen ilmastointi (DEATC)
• Vakionopeudensäädin
• ESC - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
• Suomenkielinen SYNC 3 navigointi- & tietoviihdejärjestelmä 8" kosketusvärinäytöllä, 6 kaiutinta
• Parkkitutka-anturit, eteen ja taakse
• Peruutuskamera
• 6xAirbag
• Avaimeton lukitus ja käynnistys
• Esilämmitys ajastustoiminnolla (vakiona PHEV-malleissa)
• Lämmitettävä tuulilasi
• Etuistuimet - Lämmitettävät
• Etuistuimet - Sport-muotoillut
• AppleCarPlay/AndroidAuto
• Bluetooth
• Ajotietokone
• Kaistavahti
• Törmäysvaroitin
• Ulkopeilit - Sähkötoimisesti taitettavat, sis. lähestymisvalot
• FordPass Connect -integroitu modeemi ja E-Call
• Automaattiset tuulilasinpyyhkijät ja sadetunnistin
• Ikkunat - Edessä ja takana sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
• 12,3" digitaalinen mittaristo
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLämmitettävä tuulilasiNavigointijärjestelmäOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintitutkaSadetunnistinSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurvatyynytTörmäysvaroitinVakionopeudensäädin: PerinteinenÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto SUV |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2023 |
| Mittarilukema | 43000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 165 kW |
| Huippunopeus | 200 km/h |
| Iskutilavuus | 2.5 cm3 |
| Keskikulutus | 1.3 l/100km |
| Toimintasäde | ~64 km |
| Akkukapasiteetti | 14.4 kWh |
| Co2-päästöt | 22 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 4/2023 |
| Vetokyky jarruilla | 1500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2320 kg |
| Omamassa | 1844 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Sininen |
| Rekisteritunnus | YMA-663 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

