Skoda Superb
Skoda Superb (vm. 2020)
• Suomi-auto
• Winter-paketti
• ALV-vähennyskelpoinen
• 360-kuvat: https://www.kupenauto.fi/auto/yxc-635/
• Huoltokirja, Viim. huolto 52tkm
• Akun SOH 92,4% (Aviloo Flash)
• 2xPyörät, 2x17" Alumiinivanteet
• Sumuvalot
• Sähköikkunat
• 3-Pisteturvavyöt kaikilla paikoilla
• Niskatuet kaikilla paikoilla
• Kyynärtuki edessä ja takana
• Suksiluukku
• Kattokaiteet
• Tavaratilan näkösuoja
• Kahdessa osassa kääntyvä takaselkänoja
• Nahkainen ohjauspyörä korkeus- ja syvyyssäädöllä
• Etuistuinten korkeus- ja ristiseläntuen säätö
• Isofix, Jäähdytettävä hanskalokero, Mukiteline
• Climatronic - kaksialueinen automaatti-ilmastointi ja sisäilman kosteustunnistin
• Adaptive Cruise Assistant - Mukautuva vakionopeuden säädin
• Liikennemerkkien tunnistus
• Metalliväri
• MirrorLink
• Ajovakaudenhallintajärjestelmä
• AppleCarPlay/AndroidAuto
• LED-ajovalot; Chrystal LED
• Nahka-/Alcantraverhoilu
• Soitin
• Ajotietokone
• FrontAssist
• Navigointijärjestelmä
• Automatic Parking Assistant 3.0 - Automaattinen pysäköintiavustin
• Peruutuskamera
• Pysäköintitutka edessä ja takana
• 6xAirbag, Etumatkustajan airbagin poiskytkentä
• Polttoainetoiminen lisälämmitin kauko-ohjaimella
• Virtual Pedal - kosketukseton takaluukun avaus ja sulkeminen
• Lämmitettävä tuulilasi
• Avaimeton lukitus ja käynnistys; KESSY
• Lämmitettävät etu- ja takaistuimet
• Sähköisesti säädettävät etuistuimet, kulj.istuin muistilla
• Sähköisesti sisäänpäin taitettavat ulkopeilit muistilla ja automaattisesti tummentuva kuljettajan puolen ulkopeili sekä Boarding Spots-maavalot
• Infotainment Online, 1 vuosi + Care Connect, 1 vuosi
• Bluetooth-matkapuhelinvalmius
• Langaton SmartLink+
• Lane Assistant - Mukautuva kaista-avustin, Side Assist - Kaistanvaihtovaroitin ja Emergency Assist - Hätätilanneavustin
• SunSet-tummennetut takasivulasit ja takalasi
• Dynamic Chassis Control - Mukautuva alustan säätö ja Driving Mode Select - Ajoasetuksen valinta
• Winter-paketti
• Perusväri
• Triton-kevytmetallivanteet 6,5Jx17' 215/55R17
• Digitaalinen mittaristo
• ŠKODA Sound System
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneAvaimeton käynnistysBluetoothHuoltokirja: SähköinenHybridiauton plug-in latauspistokeIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKahdet renkaatKaistavahtiKeskuslukitus: AvaimetonKevytmetallivanteetLED-ajovalotLämmitettävä tuulilasiNahkaverhoiluNavigointijärjestelmäNopeusrajoitus -tunnistinOhjaustehostinPenkinlämmittimetPeruutuskamera: Kamera takanaPolttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitinPysäköintiavustinPysäköintitutkaSadetunnistinSuksiluukkuSumuvalotSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitSähkösäätöiset istuimet: Ilman muistiaSähkösäätöiset istuimet: MuistillaTurvatyynytVakionopeudensäädin: MukautuvaÄlypuhelimen integrointiÄänentoistojärjestelmä
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Farmari |
| Käyttövoima | Hybridi (bensiini/sähkö) |
| Vuosimalli | 2020 |
| Mittarilukema | 52000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 115 kW |
| Huippunopeus | 225 km/h |
| Iskutilavuus | 1.4 cm3 |
| Keskikulutus | 1.4 l/100km |
| Toimintasäde | ~62 km |
| Akkukapasiteetti | 13 kWh |
| Co2-päästöt | 31 g/km |
| 1. käyttöönottopäivä | 3/2020 |
| Edellinen katsastus | 10/2024 |
| Kokonaismassa | 2291 kg |
| Omamassa | 1752 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Rekisteritunnus | YXC-635 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Ota yhteyttä
Ma-Pe 10.00–18.00
La 10.00–15.00

